ÜNİVERSİTE, MASTER, DOKTORA

Kanada’ya Gidelim ekibi olarak Türkiye’de yaşayan Kanadalı iş ortağımız ile Kanada’da lisans ve lisans üstü eğitim başvurularınızda da yanınızdayız!

Kanada yurtdışında üniversite eğitimi denince ilk akla gelen ülkeler arasında yer alır. University of Toronto, University of British Columbia, McMaster, Simon Fraser ya da McGill gibi dünya sıralamasında ilk yüzde yer alan üniversiteleri ile her sene dünyanın birçok ülkesinden gelen yeni öğrencilere kapılarını açıyor. Kanada’nın eğitim alanında bir süper güç haline dönüşmesi lisans ve lisans üstü eğitim veren okullarının eğitim kalitesi ile de destekleniyor. Yine Kanada’nın hem Fransızca hem İngilizce’yi birarada öğrenme, kullanma ve geliştirmeye imkan sunan bilingual dil yapısı da Kanada’da lisans ve lisans üstü eğitimi daha cazip hale getiriyor. Diğer yurtdışı eğitim alternatifleri ile kıyaslandığında Kanada’da lisans ve lisans üstü eğitim ekonomik anlamda da uygunluğu ile avantajlar sağlarken, bu avantajın statü anlamında kariyerinize yansıması ise aksine, oldukça yüksek oluyor.

 • Kanada üniversitelerinin çoğunun hem YÖK denkliği hem de dünyada kabul gören bir geçerliliği söz konusu
 • Türkiye’de üniversite sınavına girilmemiş olsa dahi Kanada’da üniversite eğitimine başlanabiliyor
 • Türkiye’de YÖK tarafından tanınan bir üniversiteden lisans diploması olan her öğrenci Kanada’da master ya da doktoraya başvurabiliyor
 • Kanada’da merkezi bir sınav sistemi olmadığı için öğrencilerin ilgi duydukları alanda eğitim almaları mümkün
 • Kanada öğrencilere öğrencilikleri süresince part time çalışma ve maaşlı staj yapma imkanı da sağlıyor
 • Kanada’da bir üniversiteden mezun olunduğunda 3 yıllık çalışma ve oturma iznine sahip olunuyor. Ancak;
  • Yüksek bir not ortalaması
  • İyi bir yabancı dil bilgisi
  • Sosyal sorumluluk ve spor alanında faal bir geçmiş sahibi olmak yukarıda yazan tüm imkanların kapısını açan ana anahtar.

Bu anahtarları Kanada üniversite başvurularında sizin için daha etkin hale getirebilmek için hazırlayacağınız başvuru dosyalarında, başvuru süreçlerinizin takibinde, yazacağınız niyet mektubundan özgeçmişlerinizin Kanada koşullarına uyarlanmasına kadar her aşamada yanınızdayız.

Kanada’da üniversite ya da lisans üstü eğitimin kapılarını Kanada’ya Gidelim ekibi ile birlikte açmak isterseniz lütfen info@kanadayagidelim.com adresinden haberleşelim.

ÖĞRENCİLERİMİZE SUNDUĞUMUZ DİĞER HİZMETLER

ŞEHİRİÇİ VEYA ŞEHİRDIŞI GÜNÜBİRLİK YA DA UZUN SÜRELİ SEYAHATLER

YAŞANILAN SEMT / BÖLGE ORYANTASYONU (MARKET, ULAŞIM, METRO VB)

LOKAL YAŞAM BİÇİMİNE ENTEGRASYON (FESTİVALLER, SERGİLER VB.)